Przed weselem warto wiedzieć:

​***

Im więcej Para Młoda pojawia się na parkiecie tym lepiej. Jest to jedna z najstarszych zasad udanego wesela. Goście weselni uwielbiają bawić się wspólnie z bohaterami wydarzenia. Warto mieć to na uwadze. Nie oznacza to oczywiście, że Para Młoda musi być obecna cały czas. Najważniejszy jest początek przyjęcia.

 

***

Zaproszeni goście w podeszłym wieku, osoby schorowane lub osoby niepełnosprawne są zawsze bardzo mile widziane. Często to właśnie tacy ludzie najbardziej się cieszą, że mogą uczestniczyć w tak ważnych wydarzeniach. Warto jednak uświadomić sobie, że są oni jednocześnie najbardziej podatni na głośną muzykę i dynamiczne światło. Przy wyborze dla nich miejsc siedzących warto uwzględnić odległość od naszego stanowiska tak aby czuli się komfortowo.

***

Dzieci potrafią stworzyć niezwykłą atmosferę. Wszędzie ich pełno, a ich uśmiechy potrafią jednocześnie wzruszyć i rozśmieszyć do łez. Dzieci uwielbiają wesela i inne przyjęcia, ale mimo panującej na nich beztroskiej atmosfery potrzebują mnóstwo uwagi ze strony opiekunów. Po pierwsze warto uczulić ich rodziców, żeby cały czas mieli swoje pociechy na oku, a po drugie warto pomyśleć o animatorce lub animatorze, jeśli wiadomo, że najmłodszych uczestników imprezy będzie całkiem sporo.

***

Przed przyjęciem warto przejrzeć jeszcze raz dokładnie listę gości i sprawdzić czy czasem nie znajdują się na niej osoby, na które alkohol lub inne używki wpływają negatywnie. Niestety pijani, nieodpowiedzialni ludzie potrafią w mgnieniu oka zepsuć przyjazną atmosferę. W przypadku takich osób warto delikatnie reagować jeszcze przed przyjęciem i poprosić ich najbliższych o czujność.

 

***

Na weselu jestem nie tylko dj’em/prezenterem ale również jestem osobą, która:

- realizuje ustalony plan przyjęcia (rola wedding planner’a);

- jest łącznikiem między Parą Młodą, a lokalem i innymi usługodawcami;

- służy pomocą w nietypowych przypadkach;

- reaguje na bieżące sytuacje;

Podczas trwania imprezy pozostaje do dyspozycji, dlatego warto pytać, prosić o dodatkową aktywność, przekazywać sugestie zaproszonych gości, jeśli takie są (np. prośby dotyczące muzyki).

***

Na przyjęcia weselne przychodzą różne osoby, które mają różne gusta muzyczne. Para Młoda powinna mieć świadomość, że większość osób bawi się przy sprawdzonych, znanych przebojach. Nie warto na siłę narzucać wyszukanego stylu muzycznego i wybierać nieznane nikomu piosenki. Na weselach się to po prostu nie sprawdza. Niemniej jednak Wasza lista ulubionych piosenek oraz lista zakazanych piosenek jest dla mnie kluczowa podczas doboru całego repertuaru.

***

Większość sal weselnych dba o to, aby stolik obsługi nie był obsługiwany na samym końcu. Mimo wszystko warto przypomnieć menadżerowi sali, że taka zasada po prostu usprawnia przebieg wesela.

***

Plan wesela jest jednym z najważniejszych dokumentów, jakie mam przy sobie podczas wesela. Aby go jak najlepiej zrealizować potrzebna jest silna współpraca pomiędzy Parą Młodą, Djem, Menadżer Sali, Fotofrafem, Kamerzystą i innymi osobami odpowiedzialnymi za przebieg przyjęcia. Jako osoba prowadząca zawsze staram się być w ciągłym kontakcie ze wszystkim wyżej wymienionymi osobami i przekazywać aktualne informacje. Są to bardzo cenne informacje, z których warto korzystać, aby wszystko udało się idealnie.

***

Zgodnie z umową proszę Was o rozliczenie się po zakończeniu imprezy. Warto zaplanować to jeszcze przed przyjęciem.

***

Warto też zaplanować wiele innych rzeczy przed weselem i jak najwięcej obowiązków powierzyć osobom zaufanym. Dzięki temu jako Para Młoda, będziecie mogli się w pełni cieszyć tym wyjątkowym dniem nie zstanawiając się nad wieloma drobnymi sprawami.

***

Coraz więcej lokali weselnych ma czujniki dymu. Warto to wcześniej sprawdzić i dać mi o tym znać. Niestety brak dymu to duży minus, zarówno dla nas, dla Was (nie ma tego efektu), jak i dla kamerzystów i fotografów, którzy wbrew pozorom bardzo lubią efekty świetlne.

***

Impreza do białego rana? Zależność im dłuższe wesele, tym lepsze wcale się nie sprawdza. Każda impreza, nawet największa i najlepsza, musi się kiedyś skończyć. Lepiej, żeby to było wcześniej i kulturalnie, niż zbyt późno. Ja oczywiście zobowiązuję się do pracy zgodnie z umową.

***

Wesele nie jest imprezą karaoke. Zdarza się, że goście weselni chcą śpiewać. To znak, że impreza jest super, ale nie udostępniam mikrofonu. Takie "spontaniczne" występy nie zawsze należą do zbyt eleganckich i wynikają jedynie z większej ilości wypitego alkoholu. Gdyby jednak ktoś faktycznie chciał pokazać swoje umiejętności - zachęcam, aby wcześniej dać o tym znać, żeby można było się przygotować.

 

***

Życzenia mogą odbyć się również po uroczystym obiedzie. Taki harmonogram sprawdzi się wówczas, gdy:

-          ślub odbywa się o później porze;

- odległość od miejsca ślubu a miejsca zabawy jest spora i przebycie jej zajmuje dużo czasu;

- zaproszonych gości jest bardzo wielu.

 

***

Zimne ognie są super. Zachęcam do zaopatrzenia się w około 40-50 sztuk długich (min. 80 cm) sztuk. Pamiątka, która pozostanie z tych kilku krótkich chwil pozostanie na bardzo długi czas.

***

Taniec w chmurach zawsze będzie wyjątkowy. Zachęcam także do skorzystania z oferty na ciężki dym. Więcej opcji dodatkowych znajdą Państwo na stronie internetowej: www.weselnie.com.pl

  • mail white
  • phone white 3
  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon